FacebookTwitterPinterestShare

Niemalże co piąty Polak dojeżdża rowerem do pracy

Niemalże co piąty Polak dojeżdża rowerem do pracy

Dopóki pogoda dopisuje, sezon rowerowy trwa. 3/4 Polaków deklaruje, że jeździ rowerem a 26% z tej grupy wykorzystuje ten środek lokomocji na dojazdy do pracy. Prawie 80% osób twierdzi, że dzieki temu oszczędza pieniądze a dla niemalże 40% jest to oszczędność czasu. 

Aż 63% Polaków dojeżdża rowerem do pracy dlatego, że po prostu to lubi. 55% z nas dba w ten sposób o zdrowie. Nieco mniejszy odsetek osób (39%) zwraca uwagę na to, że dojeżdżanie rowerem do pracy poprawia im samopoczucie. Na dalszych miejscach wśród powodów wymienianych przez ankietowanych znajdują się chęć uniknięcia korków (27%), chęć stracenia na wadze (26%) oraz oszczędność pieniędzy (26%). Tym, co najczęściej zniechęca nas do dojeżdżania rowerem do pracy, jest zbyt duża odległość miejsca zatrudnienia od domu (48%).

Co ciekawe, „w miastach liczących powyżej 150 tys. mieszkańców 1/5 rowerzystów deklaruje, że również pracodawcy aktywnie zachęcają ich do jeżdżenia rowerami do pracy. Pracownicy ci mają dostęp do dodatkowych miejsc parkingowych, możliwość odświeżenia się przed pracą, a w wielu przypadkach dostają też benefity materialne??mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Anna Muszyńska-Jurków, kierownik zespołu People & Communication w PAYBACK Polska.

Jak często jeździmy rowerem do pracy? 22% dojeżdżających robi to codziennie. 15%2? razy w tygodniu, 31%kilka razy w miesiącu, a 32%od czasu do czasu. Decyzję o tym, czy wybrać się danego dnia rowerem do pracy, uzależniamy zwłaszcza od pogody (81%). W mniejszym stopniuod samopoczucia (36%) i harmonogramu pracy (30%).

Polacy, którzy dojeżdżają rowerem do pracy, mają do niej najczęściej 2? km (46%). 14% osób, aby dostać się z domu do miejsca zatrudnienia, musi przejechać do 2 km. W przypadku 29% ankietowanych odległość ta wynosi 6?0 km, natomiast 11% respondentów ma do pokonania powyżej 10 km. Większości amatorów dwóch kółek dojechanie rowerem do pracy zajmuje 15?0 min (49%). 35% z nas potrzebuje na to do 15 min, 10%31?5 min, a 6%powyżej 45 min.

Źródło: www.infowire.pl

SM / twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestShare