FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Nieletni sprawcy napaści na Polaków postępowali jak hieny

Nieletni sprawcy napaści na Polaków postępowali jak hieny

Trzech nieletnich, skazanych na kary po 9 lat i 8 miesięcy więzienia za gwałt i napaść na dwoje polskich turystów w Rimini oraz dwa inne napady, zachowywało się jak „hieny nad zdobyczą” – to słowa z ogłoszonego w środę uzasadnienia wyroku, wydanego 8 lutego.

Skazani przez sąd dla nieletnich sprawcy napaści to dwaj bracia w wieku 15 i 17 lat, synowie imigrantów z Maroka oraz 16-letni Nigeryjczyk. Przywódcą bandy był 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu, skazany w osobnym procesie na 16 lat więzienia.

W ogłoszonym w środę uzasadnieniu sędziowie trybunału w Bolonii, którzy skazali nieletnich na prawie 10 lat, podkreślili ponadto, że nastolatkowie zdecydowali się brać przykład z szefa bandy nie tylko napadając na ludzi, ale także dokonywać gwałtów.

Nieletni złożyli „kłamliwe, sprzeczne wyjaśnienia, by się usprawiedliwić” i wykazali „absolutny brak skruchy” – głosi uzasadnienie wyroku.

W sierpniu zeszłego roku 4-osobowa banda napadła w nocy na plaży w Rimini na dwoje młodych polskich turystów. Kobieta została wielokrotnie zgwałcona, a jej partner ciężko pobity.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/sw/ ndz/ mc/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share