FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Nick Cave bohaterem komiksu

Nick Cave bohaterem komiksu

Barwne życie Nicka Cave od lat fascynuje jego fanów. Nie ma w tym nic dziwnego- tak charyzmatyczne, dziwaczne, nietuzinkowe postaci objawiają się w popkulturze raz na kilkadziesiąt lat. Choć od lat powstawały nieautoryzowane biografie muzyka, pisarza i artysty- ta najnowsza jest wyjątkowa po stokroć. Nick Cave: Mercy on Me to bowiem czarno- biały komiks!

Twórcą nietypowej pozycji jest berliński rysownik Reinhard Kleist. Artysta znany i doceniany na całym świecie, między innymi za komiksowe biografie Johnnego Casha- Johnny Cash: I See A Darknes, Fidela Castro, Elvisa Presleya, somalijskiej biegaczki Samiry Omar- An Olympic Dream, czy Harrego Hafta, boksera żydowskiego pochodzenia, który uciekł z obozu koncentracyjnego, a podczas odsiadki brał udział w walkach bokserskich organizowanych przez SS-manów – The Boxer.

źródło: Instagram/ Reinhard Kleist

Komiks Kleista liczy aż 328 stron. Na kartach książki oprócz dorastania w Australii, przewodzenia kapelom: Birthday Party i The Seeds, uzależnieniu od narkotyków- zobaczymy postaci wykreowane przez Cava w jego piosenkach, czy wierszach. Jak mówi sam Australijczyk: Reinhard Kleist, utalentowany grafik, pisarz i magik, raz jeszcze pokazał, jak burzy się konwenanse. Tym razem przygotował mieszankę przerażających piosenek, biograficznych półprawd i zupełnych konfabulacji. Wykreował frapujący, mrożący krew w żyłach i dziwaczny świat Cave’a. I z całą pewnością ten komiks jest prawdziwszy niż wszystkie moje biografie. (…)  zdemolował konwencję powieści graficznej, tworząc poruszającą opowieść o mojej twórczości, moim życiu i półprawdach na mój temat. Tym sposobem wykreował złożoną i totalnie odjechaną podróż do czegoś, co można by nazwać „Światem Cave’a

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share