FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Narciarstwo alpejskie – Myhrer wygrał slalom, Jasiczek nie ukończył

Narciarstwo alpejskie – Myhrer wygrał slalom, Jasiczek nie ukończył

Szwed Andre Myhrer wygrał slalom igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Srebro zdobył Szwajcar Ramon Zenhaeusern, a brąz Austriak Michael Matt. Drugiego przejazdu nie ukończył 30. na półmetku Michał Jasiczek, podobnie jak lider Norweg Henrik Kristoffersen.

Dla 35-letniego Myhrera to największy sukces w karierze. Do tej pory miał brązowy medal igrzysk 2010 roku w Vancouver (również w slalomie).

Jasiczek tracił po pierwszym przejeździe do Kristoffersena, brązowego medalisty w tej konkurencji z 2014 roku z Soczi i wicemistrza z Pjongczangu w slalomie gigancie, 3,92 s.

Zajmowana przez Polaka 30. pozycja oznaczała, że w drugim przejeździe wyruszył na trasę jako pierwszy. Nie zdołał jednak dokończyć swojej próby – dość szybko wypadł z trasy.

Jak się później okazało, jego los podzielił Kristoffersen. Norweg, który po pierwszym przejeździe miał 0,21 s przewagi nad Myhrerem, bardzo szybko stracił szansę walki o medale. Próbował jeszcze wrócić na trasę, ale po chwili – widząc, że to nie ma sensu – zrezygnował.

Największą sensacją tej konkurencji było jednak wypadnięcie z trasy już w pierwszym przejeździe wielkiego faworyta Marcela Hirschera.

Mający piąty numer startowy Austriak stracił kontrolę nad nartami po serii ciasnych zakrętów. Niespełna 29-letni Hirscher zdobył wcześniej dwa złote medale w Pjongczangu – w slalomie gigancie i kombinacji.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/bia/ cegl/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share