FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Napaść na Polaków w Edynburgu

Napaść na Polaków w Edynburgu

W Edynburgu polska rodzina przeżyła chwile grozy. Grupa brytyjskich nastolatków skierowała wobec nich początkowo agresję słowną, w chwilę później zdewastowali ich nowy samochód. Na przyjazd policji czekali 7 godzin.

Matka wraz z dwójką swoich dzieci wybrała się na spacer po okolicy. Idąc spokojnie chodnikiem z synami napotkała grupę nastolatków, którzy bez przyczyny zaczęli kierować wobec nich negatywne sformułowania. Jakby tego było mało po chwili obrzucili ich samochód jajkami, dewastując tym samym ich mienie.

W obawie o swoje zdrowie i życie Pani Pakuła próbowała zawiadomić policję, prosząc o przyjazd na miejsce zdarzenia. Wraz z mężem wykonali 8 telefonów nim przybyli funkcjonariusze, twierdząc, że zatrzymały ich sprawy wyższej rangi przestępczości.

Polska rodzina jest zdruzgotana przebiegiem sprawy. Mieszkają w Wielkiej Brytanii od 9 lat. Nigdy wcześniej nie zdarzyła im się jakkolwiek podobna tej sytuacja. Dodatkowo niepokój ich budzi postawa brytyjskich służb. Strach pomyśleć, co by było, gdyby nastolatkowie okazali się jeszcze bardziej agresywni. – Jestem naprawdę zła na sposób, w jaki nas potraktowano – powiedziała Polka dziennikarzowi „The Herald Scotland”.

aw / twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share