FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

MŚ piłkarek ręcznych – Iwona Łącz: z Czeszkami wypadek przy pracy

MŚ piłkarek ręcznych – Iwona Łącz: z Czeszkami wypadek przy pracy

Porażkę polskich piłkarek ręcznych z Czeszkami podczas rozgrywanych w Niemczech mistrzostw świata należy uznać za rozczarowanie, ale i wypadek przy pracy – uważa była bramkarka kadry Iwona Łącz. „To jest turniej. Kluczowe mecze przed nami” – oceniła.

Polki zaczęły mistrzostwa od pokonania Szwecji 33:30, a w niedzielę przegrały w Czeszkami 25:29.

„W tym drugim spotkaniu nasz zespół nie potrafił w drugiej połowie narzucić swojego stylu gry. Wkradł się chaos, którego dziewczyny nie umiały opanować. Drużyna dała się wybić z rytmu. Trochę utrudniła nam zadanie zmiana ustawienia Czeszek w obronie, ale też pojawiły się błędy” – powiedziała PAP była zawodniczka m.in. Ruchu Chorzów i Sośnicy Gliwice.

Jej zdaniem polskie szczypiornistki mają czas na przeanalizowanie pomyłek przed wtorkowym spotkaniem z Norwegią. Potem w czwartek rywalem ekipy trenera Leszka Krowickiego będzie reprezentacja Węgier.

„Nie sądzę, by pojawiła się taka kalkulacja, że ważniejszy dla nas będzie ten czwartkowy mecz. Na pewno w zespole jest złość po porażce. Przecież ambicja zawodniczek na pewno została naruszona” – dodała Łącz.

Podkreśliła, że wygranie przez Polki listopadowego turnieju o Pucharu Karpat w Rumunii i pokonanie na inaugurację MŚ Szwecji mogło rozbudzić apetyty polskich kibiców.

„Trener Krowicki buduje zespół. Na pewno jego filozofia gry jest inna niż u poprzednika Kima Rasmussena. Ma plan na cztery lata pracy, myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. A mistrzostwa świata to długi turniej. Kluczowe mecze będą po krzyżowaniu się grup. Wtedy się okaże, czy udało się zbudować na ten czas formę” – zauważyła trzykrotna uczestniczka mistrzostw świata.

Podkreśliła, że w pojedynku z Norweżkami nie będzie można sobie pozwolić na pomyłki.

„Mocno kibicuję naszej reprezentacji, trzymam kciuki i wierzę, że zajdzie w tych mistrzostwach daleko” – powiedziała Iwona Łącz.

 

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/gir/ af/
fot. PAP/Marcin Bielecki

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share