FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Morawiecki łagodzi wizerunek rządu, ale chce kontynuacji

Morawiecki łagodzi wizerunek rządu, ale chce kontynuacji

Nowy polski premier Mateusz Morawiecki wykorzystał swoje expose do złagodzenia stanowiska rządu w Warszawie w kwestii jednego z wielu sporów z Brukselą, ale jednocześnie zapowiedział kontynuację polityki gabinetu Beaty Szydło – pisze w środę „Financial Times”.

Jak czytamy w brytyjskim dzienniku, we wtorkowym wystąpieniu w Sejmie Morawiecki „zajął w wielu sprawach stanowisko prezentowane przez rząd Szydło, podkreślając sprzeciw Polski wobec idei Europy dwóch prędkości” oraz krytykując unijny plan walki z migracją.

Premier jednak – podkreśla „FT” – „obiecał, że Warszawa zastosuje się do postanowień Trybunału Sprawiedliwości UE” w sprawie Puszczy Białowieskiej.

Gazeta zaznacza, że Morawiecki „podkreślił, że jego plany nie odbiegają znacząco” od polityki poprzedniej szefowej rządu.

„Financial Times” pisze ponadto o słowach nowego premiera w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości. „Morawiecki oświadczył, że +sprawne i sprawiedliwe+ sądy są +ważne+ dla ochrony przedsiębiorców przed mafiami i układem zamkniętym, ale nie zagłębiał się w szczegóły dotyczące proponowanych reform sądownictwa” – czytamy w artykule.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/ulb/ ap/ bos/
fot. PAP/Paweł Supernak

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share