FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

MODA. Jak nosić bluzę?

MODA. Jak nosić bluzę?

 

Nie musisz uprawiać sportu, żeby nosić bluzę. Nie musisz się nawet nim interesować. Nie musisz wiedzieć, że kręgle zaliczamy od niedawna do dyscyplin olimpijskich, a nasi piłkarze przegrali ważny mecz. Tak, znowu! 

 

www.pinterest.com

Minęły czasy, kiedy sportową bluzę nosili tylko sportowcy, bywalcy siłowni, czy fanki callaneticsu. Jej związki ze sportem ostatecznie unieważnili Polacy. Bezspornie!

 

www.pinterest.com

Przecież to nasi wraz z nadejściem kapitalizmu uznali, że te szare wdzianka muszą być czymś wyjątkowym. W końcu pojawiały się niemal w każdym amerykańskim serialu!

 

www.pinterest.com

Dla spragnionych zachodu Polaków ten wyraz jankeskiego luzu i wygody był jak symbol lepszych czasów. W latach 90-tych w dresach chciała chodzić cała Polska. Handel na Stadionie X-lecia kwitł w najlepsze, w dresach chodziły finalistki konkursu Miss Polonia oraz bohaterowie pierwszej polskiej telenoweli- „W labiryncie”, dres był także główną nagrodą dla Pierwszej Damy Biznesu w 1993 roku…. 

 

www.pinterest.com

 


A dziś? Możesz nosić bluzę do butów na obcasie, możesz ją nosić do cekinów. Możesz demonstrować na niej swoje przekonania społeczno-polityczne. Możesz bluzą informować ludzi, że nie tolerujesz glutenu, ale kochasz Nowy Jork. Możesz…

Anna Lach-Serediuk/ twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share