FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

MODA: 90 urodziny Myszki Miki

MODA: 90 urodziny Myszki Miki

Jeżeli myślisz, że ostentacyjne obnoszenie się z sympatią do Myszki Miki przystoi raczej pryszczatym nastolatkom planującym samobójstwo, gdy ich selfie na Insta ma mniej niż 200 lików jesteś w błędzie. Jest wręcz przeciwnie. Miki jest bohaterem naszego dzieciństwa i nic tego nie zmieni! To nam przystoi! To my możemy! To nam wypada! To nam się godzi!

www.pinterest.com

 

90- letnia już Miki została wymyślona przez Walta Disney’a na początku 1928 roku podczas nudnej podróży pociągiem. Już wiosną ukazały się jej pierwsze przygody- „Plane Crazy”, latem kolejne- „The Gallopin ‚Gaucho”. Sukces przyniosła jednak trzecia, a zarazem pierwsza dźwiękowa produkcja- „Parowiec Willie”. Może dlatego, że sam Walt użyczał Miki głosu…

 

www.pinterest.com


Kiedy Disney odkrył potencjał komercyjny niedawnej jubilatki? W 1929 roku, kiedy w holu jednego z hollywoodzkich hoteli zaczepił go producent ołówków i zapytał o użyczenie wizerunku gryzonia. Transakcja sfinalizowano za oszałamiającą sumę- 300 $! Już rok później Walta odwiedziła młoda szwaczka- Charlotte Clark- dziś znana jako autorka pierwszych pluszaków z Miki. 

 

www.pinterest.com


Kiedy Myszka zaczęła pojawiać się na konfekcji? Najwięcej bluz z jej wizerunkiem wyprodukowano w latach 80-tych ubiegłego wieku na fali popularności programu dla dzieci i młodzieży Mickey Mouse Club. W programie pierwsze kroki na estradzie stawiali Justin Timberlake, Britney Spears, czy Christina Aguilera.

 

www.pinterest.com


A skąd aktualny BOOM na naszą bohaterkę? H&M podjęło w tym roku współpracę z Moshino. I cała kolekcja oscyluje wokół postaci z disneyowskich kreskówek. Zrobili im przysługę, czy zaszkodzili? Trudno stwierdzić. Faktem jest natomiast, że powroty do przeszłości są całkiem udane. Czasami.

 

www.pinterest.com

 

 

 

Anna Lach-Serediuk/ twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share