FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Minister Sprawiedliwości chce uczynić Polskę krajem sprawiedliwym, w którym wszyscy są równi wobec prawa

Minister Sprawiedliwości chce uczynić Polskę krajem sprawiedliwym, w którym wszyscy są równi wobec prawa

Zadaniem mojego resortu jest uczynienie Polski krajem bardziej sprawiedliwym, w którym prawo jest równe wobec wszystkich i które gwarantuje bezpieczeństwo prawne i opiekę – powiedział w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Mamy przed sobą wiele ambitnych planów – dodał.

Ziobro podkreślił, na konferencji podsumowującej dwulecie rządu, że jego resort realizuje zadania, które „zmierzają do tego, by uczynić Polskę krajem bardziej sprawiedliwym”. „Państwem, w którym prawo jest równe wobec wszystkich i które gwarantuje bezpieczeństwo prawne i opiekę tak, jak wymagają tego standardy nowoczesnego państwa prawa” – zaznaczył szef MS.

Oświadczył, że jego ministerstwo ma w tej sprawie jeszcze „bardzo wiele” do zrobienia. „Ale zrobiliśmy naprawdę już bardzo, bardzo dużo” – przekonywał Ziobro. Uzasadniał to m.in. tym, że Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało największą ilość – w całym rządzie – aktów normatywnych. „Jesteśmy bardzo aktywni, jeśli chodzi o legislację” – wskazał minister.

Jak mówił, resort skupia się też na działaniach prokuratury w walce z „brutalną” przestępczością, z przestępczością zorganizowaną oraz „VAT-owską i aferalną”, m.in. wyłudzającą kamienice w Warszawie i innych miastach. Według niego, obecnie prokuratura pracuje „zupełnie inaczej”. „Podobnie, jak i całą parą pracuje Ministerstwo Sprawiedliwości” – dodał.

Szef MS stwierdził również, że jego resort ma „wiele braków do nadrobienia”. „Mamy przed sobą wiele ambitnych planów, które chcielibyśmy urzeczywistnić” – zaznaczył Ziobro.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/amt/ mrr/
fot. PAP/Paweł Supernak

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share