FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Merkel ma psi obowiązek

Merkel ma psi obowiązek

Moim psim obowiązkiem jest doprowadzenie do tego, że Europa znajdzie wspólną drogę – powiedziała kanclerz Angela Merkel w wywiadzie dla telewizji ARD, podkreślając, że nie zmieni swojej polityki wobec imigrantów.

Za swoje zadanie uznała utrzymanie jedności Europy i humanitarne traktowanie imigrantów. Godność każdego człowieka, także każdego uchodźcy, jest nienaruszalna – przypomniała pierwszy artykuł niemieckiej konstytucji.

Zdaniem Merkel podstawą planu, którego celem jest zmniejszenie liczby imigrantów przyjeżdżających do Europy, jest porozumienie z Turcją, a także działania zmierzające do zakończenia wojny w Syrii.

Niemiecka kanclerz skrytykowała niedawną decyzję Austrii o ograniczeniu do 80 dziennie liczby wniosków o azyl, a także pomysł zamknięcia granicy macedońsko-greckiej, co oznaczałoby izolację Grecji oraz węgierską inicjatywę referendum w sprawie przyjęcia uchodźców.

Merkel wypowiedziała się przeciwko ustaleniu górnego pułapu liczby imigrantów, których mogą przyjąć Niemcy.

Poproszona o ustosunkowanie się do wyników sondażu z początku lutego, w którym 81 proc. Niemców wyraziło opinię, że rząd nie panuje nad kryzysem uchodźczym, Merkel zwróciła uwagę, że w tym samym sondażu ponad 90 proc. ankietowanych opowiedziało się za udzieleniem schronienia uciekinierom z Syrii.

tm

źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP / www.kurier.pap.pl

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share