FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Merkel: jestem głęboko wstrząśnięta atakiem w Muenster

Merkel: jestem głęboko wstrząśnięta atakiem w Muenster

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przekazała w oświadczeniu, że jest głęboko wstrząśnięta atakiem w Muenster, gdzie w sobotę furgonetka wjechała w tłum ludzi, zabijając trzy osoby i raniąc ok. 30. Zapewniła o swoim wsparciu dla poszkodowanych i ich bliskich.

Jak przekazała szefowa niemieckiego rządu, robione jest „wszystko co możliwe”, by wyjaśnić fakty oraz wesprzeć poszkodowanych i ich bliskich.

Merkel zapewniła, że jest w stałym kontakcie z ministrem spraw wewnętrznych Niemiec Horstem Seehoferem, wicekanclerzem Olafem Scholzem oraz premierem Nadrenii Północnej-Westfalii Arminem Laschetem. Podziękowała również służbom zaangażowanym w akcję ratowniczą.

Trzy osoby zginęły, a około 30 zostało rannych, gdy w sobotę po południu furgonetka wjechała w ludzi siedzących przed restauracją Kiepenkerl na starym mieście w Muenster w zachodnich Niemczech. Sześć osób jest w stanie ciężkim; sprawca ataku zastrzelił się.

Według dziennika „Sueddeutsche Zeitung” kierowcą był chory psychicznie obywatel Niemiec. Jak podał „Bild”, miał on 48 lat i wcześniej nie był karany.

 

ad/TwojaAnglia.eu

źródło: (PAP)/mobr/ mal/arch.

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share