FacebookTwitterPinterestShare

Kontrowersyjna Melania Trump

Kontrowersyjna Melania Trump

Pierwsze publiczne wystąpienie żony kandydata Republikanów na Prezydenta Stanów Zjednoczonych miało miejsce w poniedziałek w Cleveland. Trwająca tam konwencja Partii Republikańskiej ma się zakończyć oficjalną nominacją dla Donalda Trumpa.

Melania Trump jest już trzecią żoną amerykańskiego miliardera, co od razu stawia ją w trudniejszej sytuacji. Według specjalistów od marketingu politycznego trudno będzie to uznać za korzyść. Poza tym ma na koncie sesję zdjęciową do męskiego magazynu, gdy jeszcze czynnie uprawiała swój zawód modelki, szesnaście lat temu. Najlepszym jednak argumentem dla przeciwników Trumpa będzie fakt tego, że jest ona imigrantką, podczas gdy kandydat republikanów od początku w swojej kapani opowiada przeciwko nim. Mając za żonę kobietę, która obywatelstwo amerykańskie otrzymała dopiero w 2006 może zostać posądzony o hipokryzję polityczną.

Swoim pierwszym publicznym wystąpieniem Melanii Trump też zbyt wielu zwolenników nie zdobyła dla męża. Czujni obserwatorzy od razu zauważyli, że jej przemowa była wzorowana na innej. I to nie byle jakiej. Chodzi o wystąpienie Michel Obamy na konwencie Demokratów w 2008 roku. Szczególnie jeden akapit budzi największe kontrowersje. Żona Tumpa powiedziała: „Od najmłodszych lat moi rodzice wpajali mi wartościże musisz ciężko pracować, by osiągnąć w życiu to, czego pragniesz; że Twoje słowo to zobowiązanie, że robisz to, co mówisz i dotrzymujesz obietnic; że odnosisz się do ludzi z szacunkiem”. Wcześniejsze wystąpienie obecnej Pierwszej Damy brzmiało: „Ja i Barack dorastaliśmy pośród takich samych wartościże musisz ciężko pracować, by osiągnąć w życiu to, czego pragniesz; że Twoje słowo to zobowiązanie, i że robisz to, o czym mówisz; że odnosisz się do ludzi z godnością i szacunkiem, nawet jeśli ich nie znasz, lub nawet jeśli się z nimi nie zgadzasz.” Specjaliści wykluczają tutaj przypadek.

Walka Donalda Trumpa o najważniejszy urząd w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej nie będzie łatwa. Żona przy boku ma za zadanie zjednywać sympatię wyborców i ocieplać wizerunek kandydata. Para winna odzwierciedlać obraz typowej amerykańskiej rodziny, aby zyskać największe poparcie w ocenie piarowców. Melania Trump w dużej mierze odbiega od dotychczasowego wzoru Pierwszej Damy. Jej pierwsza oficjalna wypowiedź jako żony, być może, kolejnego Prezydenta USA zdaje się, że sprawiła więcej kłopotu niż korzyści.

aw / twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestShare