FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Mecz o zwycięstwo w grupie C: Polska – Niemcy

Mecz o zwycięstwo w grupie C: Polska – Niemcy
Piłkarska reprezentacja Niemiec szykuje się na czwartkowy mecz mistrzostw Europy z Polską na Stade de France, ale też wspomina listopadowy zamach w Paryżu.

Doszło do niego nieopodal tej areny w czasie, gdy podopieczni Joachima Loewa grali towarzysko z Francją. Biało-czerwoni rozpoczęli rywalizację w grupie C od zwycięstwa nad Irlandią Północną 1:0, z kolei mistrzowie świata pokonali Ukrainę 2:0 i są liderami tabeli. Niemiecka agencja dpa nazwała czwartkowe starcie „meczem o zwycięstwo w grupie”.

Reprezentanci Niemiec nie ukrywają, że wciąż pamiętają o tym, co działo się 216 dni temu. Wówczas w zamachach terrorystycznych zginęło 130 osób, wiele innych zostało rannych. „To siedzi gdzieś z tyłu głowy” – przyznał bramkarz Manuel Neuer, który z Francją również zagrał w pierwszym składzie.
Ze względów bezpieczeństwa, Niemcy spędzili wówczas całą noc zamknięci na stadionie narodowym „Trójkolorowych”, a Francuzi – na znak solidarności – zostali tam z nimi. Eksplozje dało się słyszeć na obiekcie w trakcie spotkania, jednak piłkarzy poinformowano o tym, co się stało, dopiero po ostatnim gwizdku.
„W tej chwili się tym nie zajmujemy. Ważne jest, aby w tym drugim meczu również sięgnąć po zwycięstwo. Koncentrujemy się na aspekcie sportowym” – zapewnił obrońca Jerome Boateng.
jm
źródło: www.kurier.pap.pl

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share