FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Maltański klub piłkarski proponuje kontrakt Usainowi Boltowi

Maltański klub piłkarski proponuje kontrakt Usainowi Boltowi

Jamajski sprinter Usain Bolt, jeden z najlepszych lekkoatletów w historii, ośmiokrotny złoty medalista olimpijski, który od niedawna próbuje sił w futbolu, otrzymał propozycję gry w maltańskim klubie Valletta FC.

Bolt wielokrotnie podkreślał w wywiadach, że jego marzeniem po zakończeniu kariery sportowej jest zostanie piłkarzem. Aktualnie trenuje z australijskim zespołem Central Coast Mariners. Na razie jest testowany, a klub do końca podjąć decyzję, czy podpisać z nim kontrakt.

32-letni Jamajczyk 12 października w sparingu z Macarthur South West United zdobył swoje dwa pierwsze gole w piłkarskiej karierze, a Central Coast Mariners wygrali sparing 4:0.

Niewykluczone, że propozycja maltańska okaże się bardziej konkretna od australijskiej. Valletta FC zamierza podpisać z najszybszym człowiekiem globu dwuletni kontrakt. Klub buduje zespół i marzy o występach w Lidze Mistrzów.

„Mistrzowie są w Valletcie zawsze mile widziani, a my uważamy, że nic nie jest niemożliwe” – powiedział dyrektor generalny klubu Ghasston Slimen na łamach francuskiej gazety sportowej „L’Equipe”.

Bolt zakończył karierę lekkoatletyczną po ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Londynie.

Jamajczyk był najlepszy na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4×100 m na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich (2008, 2012, 2016). Jeden ze złotych medali stracił, ponieważ na dopingu przyłapano startującego w sztafecie Nestę Cartera.

 

ad/TwojaAnglia.eu

źródło: (PAP)/jej/ pp/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share