FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

W Łodzi rozpoczyna się Festiwal Czterech Kultur.

W Łodzi rozpoczyna się Festiwal Czterech Kultur.

W piątek, 8 września zaczyna się najbardziej łódzki ze wszystkich łódzkich festiwali: Łódź Czterech Kultur. Po raz czwarty Rossmann jest głównym sponsorem Festiwalu oraz mecenasem dwóch wyjątkowych wydarzeń.

10 festiwalowych dni i 52 wydarzenia: koncerty, spektakle, projekcie filmowe, spotkania literackie i wydarzenia związane ze sztuką wizualną. Organizatorzy postarali się, aby „Cztery Kultury?były widoczne w całej Łodzi: na Starym Mieście, Widzewie (Wi-MA), Górnej (Centralne Muzeum Włókiennictwa), Polesiu (Klub Wytwórnia), Bałutach (Centrum Dialogu) i w Śródmieściu (Teatr Nowy, OFF Piotrkowska). Tegoroczna edycja nosi tytuł „Alfabet dialogu?/strong>, który jak ulał pasuje do Łodzi – miasta budowanego przez: Polaków, Żydów, Niemców i Rosjan.

Rossmann jest mecenasem wyjątkowego koncertu „Cohen i kobiety?/strong>, który odbędzie się 17 września w Wytwórni. Piosenki zmarłego nie tak dawno barda zaśpiewają: Matylda Damięcka, Ania Dąbrowska, Martyna Jakubowicz, Gaba Kulka, Iza Lach, Anita Lipnicka, Grażyna Łobaszewska, Maria Peszek, Julia Pietrucha, Renata Przemyk, Natalia Przybysz i Daria Zawiałow. Wyjątkowe utwory Leonarda Cohena zyskają nowe, kobiece brzmienie. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny będzie Leszek Biolik – kompozytor i muzyk, znany chociażby z Republiki.

Mecenatem objęliśmy również instalację NeSpoon. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek działających w przestrzeni miejskiej, która tworzy na pograniczu street artu, ceramiki, rzeźby i biżuterii. 15 września przy Piotrkowskiej 3, czyli w Pasażu Róży zaprezentuje swoją pracę stworzoną z koronkowych wzorów. Tworzy je z gliny lub maluje na ścianach. Delikatnymi koronkowymi wzorami najczęściej upiększa kamienice.

 

ad/twojaanglia.eu
źródło: www.infowire.pl

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share