FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

LM piłkarzy ręcznych – Lijewski: we Flensburgu o wyniku zadecydują detale

LM piłkarzy ręcznych – Lijewski: we Flensburgu o wyniku zadecydują detale

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce w niedzielę zmierzą się w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z niemieckim Flensburgiem. „Oba zespoły znają się doskonale, o wyniku zadecyduje dyspozycja dnia oraz szczegóły, drobne detale” – powiedział rozgrywający Krzysztof Lijewski.

Szczypiorniści wracają na parkiety LM po ponaddwumiesięcznej przerwie.

Zespoły z Kielc i Flesburga w ciągu ostatnich dwóch lat trzykrotnie rywalizowały w tych rozgrywkach. W 2016 roku VIVE w ćwierćfinale wyeliminowało niemiecki zespół (28:28 w Niemczech i 29:28 w Kielcach), by później triumfować w całych rozgrywkach. W październiku ubiegłego roku podopieczni Tałanta Dujszebajewa pechowo zremisowali w Hali Legionów z Flensburgiem 25:25, tracąc bramkę w ostatnich sekundach meczu. „Na każdej pozycji mają po dwóch bardzo zawodników, to zespół praktycznie bez słabych punktów” – ocenił rywala popularny „Lijek”.

„Mattiasa Anderssona nie trzeba chyba przedstawiać – to bramkarz-profesor. Zespół rywali to także silne i szybkie skrzydła, mocne koło i rozgrywający, którzy potrafią grać nieszablonowo. Mam tu na myśli Holgera Glandorfa, Jima Gottfridssona, Lauge Szmidta, a przecież jest jeszcze Thomas Mogensen. Wachlarz i repertuar zagrań mają bardzo duży” – komplementował ekipę z Flensburga Lijewski, który przez siedem lat (2005-12) występował na parkietach Bundesligi i wielokrotnie grał w hali najbliższego przeciwnika mistrzów Polski.

„Na trybunach panuje świetna atmosfera, bo kibice znają się na piłce ręcznej. W każdym meczu Ligi Mistrzów, Bundesligi czy pucharu Niemiec hala jest wypełniona do ostatniego miejsca. Fani Flensburga zawsze są, jak to się popularnie mówi, ósmym zawodnikiem swojej drużyny” – podkreślił rozgrywający VIVE. Dodał, że obie drużyny znają się doskonale i trudno będzie czymś zaskoczyć rywala.

„O zwycięstwie będą decydowała dyspozycja dnia oraz drobne szczegóły, detale: mniejsza bądź większa liczba strat popełnionych w ataku bądź w obronie i zimna krew w wykończeniu akcji” – podsumował szczypiornista kieleckiej drużyny.

Po 10 kolejkach Ligi Mistrzów Flensburg z 14 punktami jest wiceliderem grupy B. Kielczanie mają sześć punktów mniej i zajmują piątą pozycję. Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godz. 19.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/maj/ cegl/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share