FacebookTwitterPinterestShare

List gończy za Łotyszem za udział w grupie, która wyłudziła 241 mln zł podatku VAT

List gończy za Łotyszem za udział w grupie, która wyłudziła 241 mln zł podatku VAT

Prokuratura Regionalna w Białymstoku (Podlaskie) wydała list gończy za obywatelem Łotwy Igorsem T. podejrzanym o udział w grupie przestępczej, która miała wyłudzić 241 mln zł podatku VAT przy obrocie paliwami.
Białostocka prokuratura nadzoruje śledztwo prowadzone przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

„Śledztwo dotyczy między innymi wielomilionowych tzw. karuzelowych wyłudzeń podatku VAT w związku z obrotem paliwami płynnymi w ramach działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prania pieniędzy z tego procederu” – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Regionalnej Paweł Sawoń.

Jak informuje prokuratura, zarzuty w tej sprawie ma 6 osób, w tym Dariusz M. suwalski biznesmen i prezes klubu piłkarskiego Wigry Suwałki. Drugi główny podejrzany to jego wspólnik w interesach Łotysz Igors T. W jego sprawie białostocki sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na 14 dni, a prokuratura wydała za nim list gończy.

Według prokuratury obaj działali w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała wyłudzić 241 mln zł podatku VAT.

Dariusz M. to obecnie jeden z najbogatszych ludzi w Suwałkach. Jest współwłaścicielem lub prezesem kilkunastu spółek na terenie Polski. Igors T. także prowadzi w Polsce rozległe interesy.

Jak poinformował prokurator Sawoń, śledztwo ma charakter rozwojowy i nie wyklucza postawienia kolejnych zarzutów w tej sprawie. Śledztwo zostało przedłużone do końca lutego.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/bur/ jw/

FacebookTwitterPinterestShare