FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Księżna Kate otworzyła nową wystawę w Victoria and Albert Museum

Księżna Kate otworzyła nową wystawę w Victoria and Albert Museum

Wczoraj księżna Kate uczestniczyła w otwarciu nowej wystawy „Exhibition Road Quarter” w Victoria and Albert Museum, wykonaną za łączną kwotę 56,4 mln funtów. 

Księżna Kate nie kryła podziwu podczas wejścia na dziedziniec Sackler V&A Museum, który został zrobiony z porcelany. Jest to unikat na skalę światową. Posadzka dziedzińca zrobiona jest z jedenastu tysięcy ręcznie robionych płytek wykonanych w 15 różnych wzorach. Księżna Cambridge, która studiowała historię sztuki na uniwersytecie, miała pozytywny wpływ na rozwój tego muzeum, zwłaszcza podziemnej części – Sainsbury Gallery,  znajdującej się na głębokości 18 metrów. Dzięki ogromnemu wsparciu prywatnych darczyńców to przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez cztery lata. Nad projektem czuwała architekt, Amanda Levete, która w 2011 roku wygrała kontrakt. Księżna odsłoniła również pamiątkową tablicę na dziedzińcu Sacklera. Dyrektor V&A Museum Tristram Hunt stwierdził, że księżna Kate była pod wielkim wrażeniem architektury tego wnętrza. 

Pierwsza publiczna wystawaw Galerii Sainsbury odbędzie się we wrześniu i jej motywem przewodnim będzie opera.  Cykl spotkań będzie na pewno bardzo atrakcyjny dla zwiedzających.

Źródło: Telegraph.co.uk

Fot.: Telegraph.co.uk

SM/twojaanglia.eu

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share