FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Księżna Kate i książę William przylecą do Polski z dziećmi

Księżna Kate i książę William przylecą do Polski z dziećmi

Pałac Kensington zdradził szczegóły oficjalnej wizyty Kate i Williama w Polsce. Książęca para przyleci do Warszawy 17 lipca. Już wiadomo, że będą towarzyszyć im dzieci – Charlotte i George.

Książęca rodzina rozpocznie swój pobyt w kraju nad Wisłą od stolicy. W Warszawie zostaną powitani przez prezydencką paręAndrzeja i Agatę Dudę. Następnie William i Kate zamierzają odwiedzić Powstania Warszawskiego i spotkają się z weteranami. W programie wizyty jest również książęca spotkanie z młodymi przedsiębiorcami w  wieżowcu Warsaw Spire. Tego samego dnia księżna i książę Cambridge odbędą spacer w Łazienkach Królewskich.  Wezmą również udział w balu organizowanym z inicjatywy ambasadora Wielkiej Brytanii.

Drugiego dnia para książęca pojedzie do byłego obozu koncentracyjnego Stutthof. Następnie Kate, William i ich dzieci pojadą do Gdańska, gdzie będą mieli okazję przespacerować się starówką i skosztować specjałów polskiej kuchni. Książęca para zobaczy także wystawę polskich bursztynów i odwiedzi Teatr Szekspirowski, którego William jest patronem.

Kolejnym punktem wizyty w Polsce będzie powrót do Warszawy i wylot do Berlina – tam odbędzie się kolejna oficjalna wizyta wyjątkowych, brytyjskich gości.

SM/twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share