FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Sama Królowa poruszona polską akcją

Sama Królowa poruszona polską akcją
Na stronie naszego portalu promowaliśmy akcję „Szachownica Lotnicza Symbolem Przyjaźni Polsko- Brytyjskiej”. Odbyła się ona 17 września i polegała na dystrybucji naklejek szachownicy oraz zachęcie do przyklejania ich na dowód przyjaźni Brytyjczyków z Polakami.
Wyprodukowanych zostało 100 tyś naklejek w kształcie szachownicy lotniczej o wymiarach 2cm na 2 cm. Trafiły one do 50 miast brytyjskich oraz 140 punktów Polonijnych.
Pierwsza naklejka została wysłana ze specjalną dedykacją do Królowej Elżbiety II. Dołączony do niej list spotkał się z ciepłym przyjęciem i odpowiedzią.
Można w niej przeczytać, że Królowa jest wdzięczna za przesłanie jej pierwszej biało-czerwonej naklejki, która została wydrukowana jako symbol nieocenionego wkładu wniesionego przez Polskie Siły Powietrzne w Bitwie o Wielką Brytanię w 76 rocznicę wydarzenia.  Poza tym podkreśliła, że ogromnym szacunkiem darzy wszystkich tych, którzy bronili kraju w II wojnie światowej.
Organizatorka wydarzenia, Dagmara Chmielewska stwierdziła, że „w obliczu po referendalnej atmosfery w Wielkiej Brytanii każda pozytywna odpowiedź jest niezwykle dla nas cenna.” Przy czym dodała, że odzew był naprawdę duży. Odpowiedzi otrzymała również od premier Theresy May, Księcia Karola i Księżnej Kamili a także Księcia Harrego. Do tego na naklejki i listy nie pozostali obojętni również politycy. Czterech posłów brytyjskich i trzech polskich również zareagowali na inicjatywę polonijnych działań.
aw
Źródło: Informacja Prasowa

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share