FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Kreml: jesteśmy gotowi do współpracy ws. incydentu z byłym szpiegiem

Kreml: jesteśmy gotowi do współpracy ws. incydentu z byłym szpiegiem

Rosja jest gotowa do współpracy z Wielką Brytanią w ramach dochodzenia w sprawie incydentu dotyczącego byłego rosyjskiego szpiega, który trafił do szpitala po zatruciu nieznaną substancją – poinformował we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

„Nikt nas o to nie prosił” – powiedział na konferencji prasowej Pieskow, pytany o to, czy brytyjskie władze zwracały się do strony rosyjskiej z prośbą o pomoc. „Moskwa jest zawsze otwarta na współpracę” – stwierdził.

Pytany o reakcję na spekulacje brytyjskich mediów, że mężczyzna został otruty przez Rosję, Pieskow odparł: „Nie trzeba było na to długo czekać”.

Nazywając zdarzenie „tragiczną sytuacją”, zapewnił, że Kreml nie ma informacji o tym, co mogło się wydarzyć. „Nie mamy informacji dotyczących możliwych przyczyn zdarzenia, tego, co robiła ta osoba, z czym mogło być to związane” – powiedział Pieskow.

Stwierdził, że nie wie, czy Skripal wciąż ma rosyjskie obywatelstwo.

W poniedziałek brytyjskie media poinformowały, że 66-letni Siergiej Skripal, który odbywał w Rosji karę więzienia za zdradę i znalazł się w Wielkiej Brytanii w ramach wymiany szpiegów, jest w stanie krytycznym po zatruciu nieznaną substancją.

Skripal oraz towarzysząca mu trzydziestokilkuletnia kobieta stracili w niedzielę przytomność w centrum handlowym w mieście Salisbury na południowy zachód od Londynu. Oboje umieszczono na oddziale intensywnej terapii miejscowego szpitala, ale mimo wysiłków lekarzy ich stan jest nadal krytyczny.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/ndz/ kar/arch.

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share