FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

„Kochamy Polaków i mamy nadzieję, że oni wciąż kochają nas”

„Kochamy Polaków i mamy nadzieję, że oni wciąż kochają nas”

Dwóch wiceministrów w rządzie Davida Camerona odwiedziło w środę Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny (POSK) w Londynie, na którym w weekend pojawiło się obraźliwe wobec Polaków hasło. – Kochamy Polaków i mamy nadzieję, że oni wciąż kochają nas – podkreślali.

Środowa wizyta podsekretarz stanu ds. społeczności i samorządu baronessy Susan Williams i wiceministra spraw wewnętrznych ds. zwalczania ekstremizmu Lorda Ahmada jest konsekwencją doniesień o atakach słownych na Polaków w Wielkiej Brytanii po czwartkowym referendum, w którym większość Brytyjczyków opowiedziała się za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej.

W trakcie środowej wizyty ministrowie i polski ambasador w Wielkiej Brytanii Witold Sobków zostali oprowadzeni po budynku, który od lat 60. ubiegłego wieku stanowi centrum życia polskiej społeczności w Londynie. Mieszczą się tutaj m.in. teatr, siedziby wielu organizacji polonijnych, a także restauracje i klub jazzowy.

Joanna Młudzińska, przewodnicząca POSK, podkreśliła w rozmowie z mediami, że ośrodek otrzymał w ciągu ostatnich dni setki życzeń i kartek z pozdrowieniami z całej Wielkiej Brytanii. „Chcemy się skupić na tej wspaniałej odpowiedzi brytyjskiego społeczeństwa, a nie na samym ataku. Piszą do nas z przeprosinami, że są zawstydzeni tym atakiem i że nas, Polaków, kochają” – podkreśliła.

jm
źródło: PAP

 

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share