FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Kielczanie zagłosowali za zmianami

Kielczanie zagłosowali za zmianami

Kielczanie zagłosowali za zmianami – powiedział w niedzielę Bogdan Wenta, który według sondażów w drugiej turze wyborów prezydenta Kielc zmierzy się z obecnym włodarzem miasta Wojciechem Lubawskim.

Wenta w sondażu exit poll przeprowadzonym przez pracownię IPSOS w pierwszej turze wyborów prezydenta Kielc uzyskał 35,8 proc. głosów i w drugiej turze zmierzy się z obecnym włodarzem miasta Wojciechem Lubawskim, na którego według sondażu głosowało 29,6 proc. wyborców.

„Te wstępne wyniki wskazują na jedno, że mieszkańcy Kielc są za zmianami. Oczekują nowej dynamiki, nowej nadziei, a przede wszystkim odpowiedzialności. Z tego co zauważyliśmy, część osób z naszej drużyny będzie radnymi. Spoczywa na nas już w tej chwili duża odpowiedzialność” – podkreślił Wenta, który zwrócił się do mieszkańców Kielc i woj. świętokrzyskiego.

„Dziękuję za każdy oddany głos na naszą drużynę. Głos oddany na ludzi odpowiedzialnych, którzy będą pracować dla dobra miasta i dobra województwa, a my będziemy tego pilnować. Dlaczego? Bo przygotowując listy do tych wyborów, zakładaliśmy, że nasze motto będzie +działaj i twórz politykę lokalną dla mieszkańców. Słuchaj ich – bo to jest twój najlepszy partner, działaj dla jego dobra+” – dodał Wenta, który podkreślił, że „nie chce zarządzać miastem, jeśli do tego dojdzie, a chce zarządzać w imieniu mieszkańców i dla ich dobra”.

„Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć dogrywkę. Mam tylko nadzieję, że nie będzie karnych. Dlatego dziś, sugerując się wstępnymi wynikami, odpowiedzmy sobie na proste, fundamentalne pytanie – czy chcemy zmiany? A jeśli chcemy zmian, to wzywam wszystkich, naprawdę wszystkich – idźmy razem i w drugiej turze zagłosujmy za zmianami” – zaapelował do kielczan lider stowarzyszenia „Projekt Świętokrzyskie”, który dodał, że „gdyby wiedział przed podjęciem decyzji startu w wyborach, że stanie się obiektem, delikatnie mówiąc, nieczystych zagrywek, to nie wie, czy podjąłby taką decyzję”.

„Liczyłem oczywiście na twardą, ale zgodną z zasadami grę, która będzie się toczyła wokół problemów i spraw dotyczących miasta Kielc, ich mieszkańców czy nawet sąsiednich gmin. I takiej walki oczekiwałem – tak jak zawsze przez całe życie w sporcie. Natomiast sport nauczył mnie czegoś – walczyć twardo i z zasadami, dbać o drużynę i w jej imieniu występować, a także stawać twarzą twarz z przeciwnikiem. Jak również to, co każdy wie, przyjmować uderzenia poniżej pasa. Dlaczego – bo to cię tylko wzmacnia i stajesz się silniejszym” – zaznaczył. Zapewnił, że „po tych pozytywnych wynikach pierwszej tury nie spocznie na laurach”.

„Zaczynamy od zera. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie oddane głosy na nasza drużynę, na +Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty+ i jednocześnie apeluję i proszę, aby wziąć udział w głosowaniu 4 listopada, zgodnie ze swoim sumieniem. Wtedy każdy może podjąć prostą decyzję, zgodnie ze swoim sumieniem. Proponuję – zagłosuj za zmianami” – zaapelował Wenta.

57-letni Wenta to były piłkarz ręczny, zawodnik m.in. Wybrzeża Gdańsk, FC Barcelony i SG Flensburg-Handewitt. Wystąpił w siedmiu finałach europejskich pucharów. Przez trzynaście lat grał w reprezentacji Polski (1981-1994). Uważany za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii polskiej piłki ręcznej. W 1996 roku przyjął obywatelstwo Niemiec, w reprezentacji tego kraju występował m.in. na igrzyskach olimpijskich w Sydney (2000). W latach 2004-2012 był selekcjonerem reprezentacji Polski, z którą zdobył m.in. wicemistrzostwo świata w 2007 r., a dwa lata później brązowy medal. W latach 2008-2014 był trenerem klubu Vive Targi Kielce, z którym zajął trzecie miejsce w Lidze Mistrzów (2013), był też menedżerem tego klubu.

Wenta w 2014 roku został wybrany z list Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. W okręgu małopolsko-świętokrzyskim uzyskał blisko 40 tys. głosów. Na prezydenta Kielc startuje z własnego komitetu „Projekt Świętokrzyskie”. W wyborach samorządowych jego ugrupowanie połączyło siły ze stowarzyszeniem „Bezpartyjny i Niezależny” Kamila Suchańskiego. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 4 listopada.

 

ad/TwojaAnglia.eu

źródło: maj/ joz/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share