FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Khaki

Khaki

Jeżeli do tej pory wstąpienie do OBRONY TERYTORIALNEJ wiadomego ministra uważałaś za kompletne wariactwo- może czas ponownie się nad tym zastanowić?  Gwarantowany wikt, opierunek i TY w topowym kolorze! Kojarzysz?! Masz już w szafie oliwkową parkę. I świetnie w niej wyglądasz!  Dlaczego więc nie pójść o krok dalej i nie sprawić sobie kilku codziennych ubrań w tym zacnym kolorze?

                                                                                                                  www.sincerelyjules.com

Khaki traktujemy sprzecznie z jego pierwotnym (maskującym) charakterem. Bo gdzie miałabyś się chować, przed kim i przede wszystkim- DLACZEGO? Spokojny, stonowany, ale niesamowicie charakterny- wyróżni Cię bardziej niż kapelusz rodem ze słynnych już królewskich wyścigów konnych w Ascot!

                                                                                                                             www.thesongofstyle.com

Przed laty khaki nosili głównie mężczyźni. Szczególnie związani z armią lub nią zafascynowani. Stąd angielska, zamienna nazwa tego koloru- military green. Nadszedł jednak czas, że o ten wyjątkowy kolor upomnieli się projektanci. Kolekcje jakie zaprezentowali światu były swego rodzaju precedensem. Na wybiegach pojawiły się bowiem nie spodnie, nie kurtki, nie płaszcze. Elie Saab i Tom Ford prawdopodobnie jednocześnie wpadli na pomysł, że prawdziwą petardą będą zgniłozielone suknie balowe i wieczorowe. I był to strzał w dziesiątkę!

                                                                                                                                    www.majawyh.com

Jak nosić khaki? Świetnie będzie wyglądał w stylu militarnym. To najprostsze skojarzenie jest zarazem najłatwiejsze w odtworzeniu. Kurtki, koszule, czy płaszcze military green znajdziecie w sklepach bez trudu. Oliwkowy równie dobrze prezentował się będzie w stylu boho/ hippie. Zwiewne sukienki, długie spódnice czy dzwony w kolorze zgniłej zieleni prezentują się wyjątkowo szykownie.

                                                                                                                                  www.pinterest.com

Czy khaki będzie dobrze wyglądał w połączeniu z kolorami bazowymi? Oczywiście! Bez dwóch zdań! Czarny, biały, szary, granatowy i beżowy są świetnym tłem dla zgniłej zieleni. To właściwie najlepszy wybór, gdyż powszechnie wiadomo, że najprostsze rozwiązania są najlepsze. Nie mamy również wątpliwości, że przełamanie khaki żywszym kolorem podbije Waszą stylizację w stopniu znacznym. W tym miejscu należy dodać, że małym modowym faux pas byłoby zestawienie military green z akcesoriami w kolorze zielonym.

                                                                                                                                    www.pinterest.com

Co polecamy? Jeżeli d tej pory w kolorze khaki miałaś tylko parkę- postaw na  t-shirty,  swetry typu oversize albo rurki. Mała zmiana, ale od czegoś trzeba zacząć. Nie masz się czego bać. W khaki każdy wygląda dobrze i Ty nie będziesz wyjątkiem.

                                                                                                                                 www.pinterest.com

Anna Lach-Serediuk/ twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share