FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Izrael zamyka dwa przejścia graniczne ze Strefą Gazy

Izrael zamyka dwa przejścia graniczne ze Strefą Gazy

Minister obrony Izraela Awigdor Lieberman nakazał w środę zamknięcie dwóch przejść granicznych między państwem żydowskim a Strefą Gazy. Informacja o tym pojawiła się kilka godzin po ataku rakietowym ze Strefy Gazy na miasto Beer Szewa na południu Izraela.

Lieberman polecił zamknięcie przejścia dla ruchu osobowego w miejscowości Erez i przejścia dla ruchu towarowego w Kerem Szalom, a także ograniczenie terenów połowowych Strefy Gazy z 6 mil morskich do 3 mil morskich – poinformowała rzeczniczka Cogat, agencji resortu obrony, odpowiedzialnej za sprawy cywilne na terytoriach palestyńskich.

W środę rano izraelskie myśliwce zaatakowały obiekty w Strefie Gazy po wystrzeleniu z obszaru tej palestyńskiej enklawy rakiety, która trafiła w dom w Beer Szewie na południu Izraela, 40 km od Gazy. W wyniku uderzenia rakiety obrażenia odniosły co najmniej trzy osoby.

Środowy atak rakietowy na Izrael jest pierwszym tego rodzaju od kilku miesięcy; po raz pierwszy też od lata 2014 roku trafiony został dom mieszkalny – zwraca uwagę agencja AP.

Do ataku doszło dzień po tym, jak minister Lieberman powiedział, że nadszedł czas na „mocne uderzenie” w radykalną organizację palestyńską Hamas po kilku tygodniach wzrostu przemocy wzdłuż granicy między Izraelem a Strefą Gazy.

 

ad/TwojaAnglia.eu

żródło: (PAP)/cyk/ ap/arch.

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share