FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Interpol skonfiskował 500 ton nielegalnych leków na całym świecie

Interpol skonfiskował 500 ton nielegalnych leków na całym świecie

Pięćset ton potencjalnie niebezpiecznych nielegalnych farmaceutyków o wartości ok. 14 mln dolarów skonfiskowano podczas skoordynowanych obław policyjnych w 116 krajach na świecie – poinformował w czwartek Interpol. Aresztowano 859 osób.

Jest to drugie znaczące przejęcie nielegalnych farmaceutyków przeprowadzone przez Interpol w tym miesiącu.

Wśród nielegalnych leków dostępnych w sieci były m.in. fałszywe lekarstwa przeciwnowotworowe, podrabiane tabletki przeciwbólowe i nielegalne medyczne strzykawki.

„Koncentrując się na usługach dostawczych sterowanych przez zorganizowane siatki przestępcze, w ramach operacji zamknięto 3 671 stron internetowych, stron mediów społecznościowych i witryn internetowych” – poinformowała ta międzynarodowa organizacja policyjna z siedzibą w Lyonie we Francji.

Nielegalny handel lekami w internecie, a w szczególności w tzw. ukrytej sieci (Dark Web), niedostępnej dla zwykłych wyszukiwarek internetowych i często wykorzystywanej do działalności przestępczej, rozwija się w ostatnich latach, mimo że władze zamykają główne strony tego rynku; gangi przestępcze zdywersyfikowały działalność i szukały nowych klientów online.

 

ad/TwojaAnglia.eu

źródło: (PAP)/cyk/ kar/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share