FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Hokej na lodzie – Niemcy rywalami Olimpijczyków z Rosji w finale !!

Hokej na lodzie – Niemcy rywalami Olimpijczyków z Rosji w finale !!

Hokeiści Niemiec pokonali w półfinale turnieju olimpijskiego w Pjongczangu mistrzów dwóch ostatnich igrzysk Kanadyjczyków 4:3 (1:0, 3:1, 0:2). W niedzielnym finale zmierzą się z Olimpijczykami z Rosji, którzy wcześniej wygrali z Czechami 3:0 (0:0, 2:0, 1:0).

Kanadyjscy hokeiści nie tylko nie potrafili skutecznie atakować, ale także popełniali błędy w obronie. Ich zbyt agresywna gra pozwoliła zdobyć pierwszą bramkę Niemcom, którzy grali z przewagą dwóch zawodników.

Losy meczu rozstrzygnęły się w kolejnej części gry, w której Niemcy zdobyli dwie bramki i wyszli na prowadzenie 3:0. Kanadyjczycy rzucili się do odrabiania strat, lecz nie potrafili zdobyć wyrównującej trafienia, nawet grając pod koniec meczu przez dłuższy czas w przewadze.

Jedną z bramek dla Niemiec zdobył Matthias Plachta, syn byłego selekcjonera hokejowej reprezentacji Polski Jacka Płachty.

Niemcy nigdy nie grali w finale igrzysk olimpijskich. W 1932 roku w Lake Placid i w 1976 roku w Innsbrucku zdobyli brązowy medal.

Niemcy – Kanada 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Bramki: dla Niemiec – Brooks Macek (14), Matthias Plachta (24), Frank Mauer (27), Patrick Hager (33); dla Kanady – Gilbert Brule (29), Mat Robinson (43), Derek Roy (50).

Kary: Kanada – 35 minut, Czechy – 16.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/bag/ krys/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share