FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Gdzie warto pójść, co zobaczyć? Czyli kalendarium marcowych imprez na Wyspach!

Gdzie warto pójść, co zobaczyć? Czyli kalendarium marcowych imprez na Wyspach!

Co warto zobaczyć w nadchodzącym miesiącu w Wielkiej Brytanii? Jak zabić nudę, oderwać się od szarej brytyjskiej rzeczywistości? Mamy dla Was zbiór najciekawszych imprez kulturalnych, które odbędą się na Wyspach w pierwszej połowie marca.

Rok 2016 jest zdecydowanie rokiem Szekspira, dlatego też 4 i 5 marca, w 400 rocznicę śmierci poety, Londyn świętuje jego życie i twórczość. Jednym z darmowych wydarzeń poświęconych temu wybitnemu poecie jest pokaz projekcji 3D, świateł i muzyki w wykonaniu Guildhall School of Music & Drama Shakespeare Son et Lumiere. Szczegóły znajdziecie tutaj: link.

Na szczęście Szekspir nie jest jedynym artystą tworzącym w Wielkiej Brytanii. Teraz gratka dla miłośników muzyki Jimiego Hendrixa. Dom legendarnego gitarzysty przy Brook Street w Mayfair został otwarty dla zwiedzających. Idealnie odtworzone wnętrze mieszkania muzyka wyglądem przypomina lata jego świetności. Na drzwiach wisi szlafrok, na łóżku leży gitara, imponująca jest również kolekcja różnorodnych płyt artysty. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż pokoje Hendrixa należą również do Muzeum Georga Friedricha Haendla, w którym wielki kompozytor mieszkał 300 lat wcześniej. Szczegóły: link.

Kolejną ciekawą propozycją na spędzenie wolnego czasu jest uczczenie Dnia Kobiet, 8 marca od godziny 19 w Baltic Restaurant w Londynie odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla Pań. Organizatorzy w cenie biletu gwarantują dobrą zabawę, lampkę szampana oraz całą gamę przekąsek, które przypadną do gustu wszystkim paniom. Szczegóły: link.

Mamy również alternatywę dla kobiet, które preferują spędzenie swojego wolego czasu wsłuchując się w występy muzyczne, debaty oraz wystąpienia publiczne kobiet z całego świata. Od 8 marca rozpoczyna się w Londynie Women of the World Festival, który potrwa aż do 13 marca. Jedną z największych atrakcji tego wydarzenia będzie piątkowe wręczenie nagród Women on the Move dla kobietuchodźców, które podzieliły się swoimi niezwykłymi historiami. Szczegóły: link.

Kolejną propozycją na spędzenie czasu w jeden z marcowych weekendów jest znany na całym świecie Festiwal Kolorów Holi, który dotarł również do Cambrige. Festiwal ten zwiastuje nadejście wiosny, czego symbolem jest kolorowy proszek, którym w rytm muzyki w momencie kulminacyjnym zostaje wyrzucony w powietrze. Szczegóły: link.

Natomiast tym, którym nie przypadnie do gustu obrzucanie się kolorowym proszkiem proponujemy zwiedzanie bajkowego Lincolnshire. Władze miasta przygotowały moc  darmowych atrakcji w dniach 12-13 marca. Dla zwiedzających dostępna będzie m.in. wystawa zabytkowych awionetek RAFC Cranwell oraz symulator lotów, Muzeum społeczności Lincolnshire oraz Niezależna Galeria Sztuki w Cathedral Quarter, wyposażona prace krajowych i początkujących artystów. Szczegóły: link.

A teraz coś dla osób przedsiębiorczych. 15 marca, o godzinie 19 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu PSC Networking, na którym Agnieszka Khan podzieli się swoja historią, jak zbudowała swój biznes na Wyspach. Organizatorzy spotkania przygotowali również coś specjalnego dla prawdziwych przedsiębiorców: po wykupieniu specjalnego biletu, uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia w biznesie. Szczegóły: link.

Znaleźlimy również znaleźliśmy coś dla kinomaniaków! Już 4 marca w brytyjskich kinach pojawi się nowy film Braci Coen Ave, Cezar! Produkcja opowiada historię dziennikarza, który postanawia rozwikłać zagadkę porwania głównego bohatera, supergwiazdy (bo przecież to film w filmie!), bożyszcza kobiet Bairda Whitlocka (w tej roli George Clooney). W genialnie obsadzonej symulacji przeszłości możemy zobaczyć również Channinga Tatuma, Tildę Swinton oraz piękną Scarlett Johansson.  Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych słuchaczach! Oto propozycja dla nich, a może nie tylko? Od 11 marca będzie można również zobaczyć kolejną bajkę twórców DreamWorks PicturesKung Fu Panda 3.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje spędzenia wolnych dni w Wielkiej Brytanii przypadną wszystkim słuchaczom do gustu. Już wkrótce zestawienie kolejnych wydarzeń. Do usłyszenia, a może nawet i do zobaczenia na jednym z nich!

Karolina Pagacz / Radio Star

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share