FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Facebook zapłaci kolosalna karę

Facebook zapłaci kolosalna karę

Mowa o 110 mln euro grzywny! Taką kwotę naliczyła Komisja Europejska za niedokładne przedstawienie jej danych przy przejmowaniu komunikatora WhatsApp w 2014 roku. Władze portalu Facebook ogłosiły, że nie było to umyślne działanie.

Sprawa rozbija się o brak informacji o tym, że użytkownik może połączyć swój numer telefonu z komunikatora z własnym kontem na portalu społecznościowym. Winna ona się pojawić w sprawozdaniach przedstawionych Brukseli w 2014 roku, kiedy dochodziło do wielkiego przejęcia. Zamiast je przedstawić Unii Europejskiej, Facebook ogłosił to dopiero w 2016 roku informując o funkcji głównie swoich użytkowników. Komisja Europejska działanie to uznała za przejaw dotkliwego zaniedbania ze strony firmy, chociaż przyznaje, że wiadomość ta nie miałaby wpływu na podjęcie pozytywnej decyzji dotyczącej owej fuzji. Ma jednak być sygnał dla kolejnych gigantów i potentatów na rynku międzynarodowym, którzy winni być bardziej drobiazgowi przy przechodzeniu procedur nakładanych przez UE.

Rzecznik portalu Facebook, Aled Williams, nie zapowiada żadnych kolejnych działań władz firmy w tej sprawie. Podkreśla jedynie, że działanie nie było umyślne a wydane przez Komisję Europejską oświadczenie jest traktowane przez władze Facebooka ostatecznie.

aw / twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share