FacebookTwitterPinterestShare

Eksplozje na lotnisku w Brukseli i stacjach metra. Są zabici

Eksplozje na lotnisku w Brukseli i stacjach metra. Są zabici

Do dwóch silnych wybuchów doszło dzisiaj rano na lotnisku w stolicy Belgii – informuje BBC. Rząd belgijski potwierdził, że są ofiary śmiertelne, lecz nie podał jeszcze oficjalnej liczby zabitych. Media informują także o wybuchach na stacjach metra.

Krótko po 8:00 czasu lokalnego (7:00 w Wielkiej Brytanii) na lotnisku Zaventem doszło do dwóch eksplozji. Według telewizji Sky News, było to w pobliżu punktu odprawy pasażerów linii lotniczych American Airlines.

Prawdopodobnie jest więcej niż 10 ofiar śmiertelnych i ok. 30 rannych. Do samobójczych zamachów doszło także na co najmniej 4 stacjach metra. Mówi się o 10 zabitych.

Do zdarzenia doszło cztery dni po zatrzymaniu terrorysty odpowiedzialnego za przeprowadzenie ataków terrorystycznych w Paryżu, Salaha Abdeslama. Lotnisko zostało zamknięte. Wciąż trwa ewakuacja pasażerów. W kraju podniesiono stopień zagrożenia terrorystycznego na czwarty, najwyższy. Według belgijskich mediów, na miejscu znaleziono jeszcze kilka innych podłożonych ładunków wybuchowych.

Agencja prasowa Belga informuje, że w czasie eksplozji było słychać krzyki w języku arabskim.

Służby konsularne weryfikują, czy wśród poszkodowanych w wyniku eksplozji w Brukseli nie ma polskich obywateli.

źródło: Londynek.net
Foto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET/@twitter

FacebookTwitterPinterestShare