FacebookTwitterPinterestShare

Eksplozja koloru: GBPOWER NEW LIFE w Londynie

Eksplozja koloru: GBPOWER NEW LIFE w Londynie

Jesteście entuzjastami dobrego, oldschoolowego designu? A może z sentymentem wracacie w czasy PRL-u? Jeżeli i jedno, i drugie, to dobrze się składa. 13 grudnia 2015 londyńska galeria POSK otwiera polską wystawę mebli, szkła i porcelany oraz innych przedmiotów użytkowych z lat 50., 60. i 70. Prezentowana sztuka wzornicza tego okresu towbrew pozoromsynonim wolności, soczystego koloru i odwagi w kształtowaniu form. Tym bardziej jeśli pokaże się ją w nowoczesnej, designerskiej odsłonie. Ekspozycja pozwala nacieszyć oko feerią barw i kształtów oraz zachęcić głowę do radosnych wspomnień.

Od 13 grudnia 2015 w Galerii POSK w Londynie będzie można oglądać wystawę poświęconą polskiej sztuce użytkowej lat 50., 60. i 70. Wśród eksponatów znajdą się przedmioty z czasów PRL-u autorstwa dobrze znanych projektantów: Józefa Chierowskiego, Hanny Lis oraz Rajmunda Teofila Hałasa. Oryginalne prace będę prezentowane w nowej, designerskiej odsłonie Bogumiła Gali, który jest organizatorem całej wystawy i autorem projektu GBPOWER NEW LIFE.

Projekt to linia mebli łącząca koloryt epoki z inspiracją nowoczesnością oraz nowatorskim podejściem do projektowania. Głównym założeniem artysty było zachowanie walorów starych, kultowych przedmiotów i jednocześnie nadanie im współczesnego sznytu. Bogumił Gala na co dzień zajmuje się renowacją i sprzedażą mebli. Był pomysłodawcą pierwszej w Polsce aukcji designu europejskiego zorganizowanej przez Rempex, jeden z najbardziej szanowanych domów aukcyjnych na świecie. Aukcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności i mediów.

Wystawa będzie prezentować również wyroby m.in. dwóchsławnych jużfabryk porcelany: Ćmielów i Chodzież. Na szczególną uwagę zasługują także projekty szkła artystycznego prof. Zbigniewa Horbowego. Gościnnie pojawią się grafiki utalentowanego artysty Adriana Purgała, będące jedynie przedsmakiem jego autorskiej wystawy, która odbędzie się również w Londynie, w styczniu 2016 roku. Jego prace, przedstawiające człowieka w poszukiwaniu duszy i sensu istnienia, zaskakują niepowtarzalnością oraz dbałością o każdy szczegół.

Wszystkie wymienione eksponaty wystawy weszły już na stałe do kanonu światowego designu. Więcej informacji pod adresem: polish-design.co.uk

Szczegóły wydarzenia:

Data: 13-23 grudnia 2015

Miejsce: galeria POSK, 238-246 King Street, Londyn

Sponsor: Ferpay.com

Patroni medialni: twojaanglia.eu, Radio Star

Patrycja Pelc / twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestShare

Leave a Comment