FacebookTwitterPinterestShare

„Dwujęzyczność w pytaniach i odpowiedziach” – wywiad z dr Anną Martowicz

„Dwujęzyczność w pytaniach i odpowiedziach” – wywiad z dr Anną Martowicz

Gościem Gosi Prochal w programie Przepis Na Życie Radia Star była dr Anna Martowicz, kierująca Stowarzyszeniem Promocji Języka Polskiego za Granicą APPLA, autorka poradnika dla rodziców dzieci polskiego pochodzenia wychowujących się poza granicami kraju: „Dwujęzyczność w pytaniach i odpowiedziach.”

W wywiadzie dr Anna Martowicz udzieliła odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące dwujęzyczności, jakie zadają sobie rodzice, wychowujący dzieci w Wielkiej Brytanii.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu:

Dr Anna Martowicz

Jest polonistką i doktorem językoznawstwa (Uniwersytet w Edynburgu), tłumaczką, autorką programów i materiałów do nauczania języka polskiego jako dziedziczonego. Współpracuje z międzynarodową kampanią Bilingualism Matters, publikuje artykuły naukowe z zakresu językoznawstwa, dydaktyki języka polskiego jako dziedziczonego i badań nad dwujęzycznością. Bierze udział w polskich i międzynarodowych konferencjach językoznawczych. Jest członkiem kilku językoznawczych towarzystw naukowych.

APPLA

Association for the Promotion of Polish Language Abroad (APPLA, Stowarzyszenie Promocji Języka Polskiego za Granicą) jest organizacją non-profit zarejestrowaną w Edynburgu. Organizacja powołana została w celu promowania języka polskiego poza granicami kraju. APPLA prowadzi kampanię na rzecz przyswajania języka przez dzieci polskiego pochodzenia, wspiera nauczanie w szkołach polonijnych i promuje naukę języka polskiego wśród obcokrajowców. www.appla.org

Link do poradnika: „Dwujęzyczność w pytaniach i odpowiedziach.”

Materiały kampanii: „Podaruj dziecku swój język ojczysty!”

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: radiostar

FacebookTwitterPinterestShare