FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Czterech imigrantów w stanie krytycznym po strzelaninie w Calais

Czterech imigrantów w stanie krytycznym po strzelaninie w Calais

Cztery osoby są w stanie krytycznym w rezultacie strzelaniny, do jakiej doszło w czwartek w trakcie bójki między afgańskimi i erytrejskimi imigrantami w Calais na północno-wschodnim wybrzeżu Francji – poinformowała lokalna prefektura.

Ponadto dwaj imigranci odnieśli lżejsze rany postrzałowe, a 12 doznało innych obrażeń. Jak zaznaczono, liczby te mogą ulec zmianie.

„Policja interweniowała, by ochronić afgańskich migrantów, którym zagrażało 200 migrantów narodowości erytrejskiej” – głosi komunikat prefektury.

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb oświadczył, że w trybie pilnym odwiedzi w czwartek wieczorem Calais, by dokonać przeglądu sytuacji po tym, co określił jako „poważny incydent”.

Do Calais, skąd prowadzą do Wielkiej Brytanii tunel i połączenia promowe, od dłuższego czasu ściągają imigranci z Azji i Afryki w nadziei nielegalnego przedostania się na drugą stronę Kanału La Manche. Według francuskich władz, w regionie Calais przebywa obecnie 600 migrantów, natomiast według organizacji pomocowych – 800.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/dmi/ ap/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share