FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Chcemy być otwarci na międzynarodowy biznes i inwestycje w Polsce

Chcemy być otwarci na międzynarodowy biznes i inwestycje w Polsce

Chcemy być bardzo otwarci na międzynarodowy biznes i na jeszcze większe inwestycje w Polsce, w tym średnich przedsiębiorstw – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki w środę w rozmowie z korespondentami zagranicznymi w Polsce.

„Rozumiemy bardzo dobrze mechanizmy dzisiejszego świata, tego, jak funkcjonuje biznes. Chcemy być bardzo otwarci na międzynarodowy biznes i na jeszcze większe inwestycje w Polsce, nie tylko największych firm, ale także, średnich przedsiębiorstw” – powiedział Morawiecki.

Jak ocenił, obecnie mamy do czynienia z wzrastającą tendencją do współpracy właśnie ze średniej wielkości przedsiębiorstwami.

Premier podkreślił również, że polski rząd próbuje obecnie przekonać partnerów z Brukseli, że Unia Europejska powinna zwiększać swobodę przepływu usług.

„Jeśli nie podejmiemy wyzwania wobec dużych korporacji z wysoko rozwiniętych państw Europy Zachodniej, wówczas niedługo pojawią się w Europie firmy ze Stanów Zjednoczonych czy Chin, z którymi będziemy musieli podjąć wyzwanie konkurencji” – stwierdził szef polskiego rządu.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/mro/ mrr/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share