FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Centrum technologiczne Goldman Sachs w Polsce

Centrum technologiczne Goldman Sachs w Polsce

Goldman Sachs, jeden z największych banków inwestycyjnych świata zamierza rozbudować swoje warszawskie biuro o centrum technologicznie.

Jak podaje dalej Rzeczpospolita, zatrudnienie znajdzie w nim od 200 do 500 osób.

Dziennik, powołując się na rozmowę z Adibem Sisanim, rzecznikiem prasowym Goldman Sachs na Europę Środkowo-Wschodnią, pisze, że rozbudowa placówki banku potrwa trzy lata. Docelowo warszawskie biuro firmy, która weszła do Polski w 2011 roku, ma liczyć kilkuset pracowników.

Większość zatrudnionych znajdzie pracę w departamencie technologii i operacji. Gazeta zauważa, że na stronie rekrutacyjnej banku już od kilku miesięcy pojawiały się oferty pracy dla informatyków w Warszawie.

Zadaniem technologicznego ramienia banku będzie projektowanie systemów informatycznych dla firmy,wspierających jej najważniejsze obszary działalności – zautomatyzowany handel, zarządzanie ryzykiem, bankowość, trading czy zarządzanie aktywami.

 Nowojorski Goldman Sachs jest jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie. Kapitalizacja spółki sięga niemal 90 mld dolarów. W 2014 roku bank wypracował ponad 40 mld dol. przychodu.
OL, Źródło: Rzeczpospolita

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Leave a Comment