FacebookTwitterPinterestShare

Brytyjski żołnierz wypadł z okna w hotelu w Warszawie. Zginął na miejscu

Brytyjski żołnierz wypadł z okna w hotelu w Warszawie. Zginął na miejscu

Brytyjski żołnierz zginął dziś w nocy na Woli w stolicy Polski – donosi portal TVN Warszawa. Jak podaje prokuratura, mężczyzna wypadł z siódmego piętra hotelu po imprezie alkoholowej.

Do tragedii doszło w hotelu przy ulicy Gizów 1 na dzielnicy Wola w Warszawie. Nocą na miejsce wezwano policję, żandarmerię wojskową i prokuraturę.

„Z poczynionych na tym etapie ustaleń wynika, iż w hotelu było zakwaterowanych kilkudziesięciu żołnierzy brytyjskich. Część z nich uczestniczyła w spotkaniu, w trakcie którego spożywano alkohol. W trakcie spotkania jeden z żołnierzy wypadł z siódmego piętra budynku, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu” – poinformował Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak wskazuje TVN Warszawa, wyjaśnieniem tej sprawy zajmą się Żandarmeria Wojskowa i Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak zaznacza Łapczyński, „w czynnościach biorą również udział funkcjonariusze brytyjskiej żandarmerii”.

„Na tym etapie postępowania, do czasu zakończenia czynności ze wszystkimi świadkami, nie przekazujemy bliższych informacji odnośnie do przebiegu zdarzenia oraz poczynionych w tym zakresie ustaleń” – zastrzega rzecznik. Dodaje też, że „dotychczas nikt nie został zatrzymany, a stępne ustalenia wskazują na nieszczęśliwy wypadek”. Brytyjscy żołnierze przebywają w Warszawie w związku z obchodami 75. rocznicy Powstania Warszawskiego.

FacebookTwitterPinterestShare