FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Brytyjska uczelnia będzie otwierać filię w Warszawie

Brytyjska uczelnia będzie otwierać filię w Warszawie

Działania władz Uniwersytetu w Coventry są ukłonem w stronę studentów z Europy Środkowo-Wschodniej. Po Brexicie mogą oni mieć znacznie utrudniony dostęp do brytyjskiej edukacji. Dlatego postanowiono otworzyć filię w Warszawie.

Pierwsze rozmowy na ten temat już się odbyły w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Puls Biznesu podaje, że wstępnie rozważa się lokalizację w biurowcu Atrium Centrum w centrum stolicy.

Działania władz Uniwersytetu w Coventry, prócz troski o edukację Europejczyków, są podyktowane względami ekonomicznymi. Czesne pobierane od przeszło pięciu tysięcy studentów z zagranicy stanowi 28 % dochodu uczelni. Władze uniwersyteckie mogą sobie pozwolić na takie straty. Obawy przed zmianami, jakie przyniesie Brexit zaś są uzasadnione. Twarda polityka imigrancka Theresy May budzi niepokój wielu placówek edukacyjnych. Uniwersytet w Coventry może nie być ostatnim, który decyduje się na takie rozwiązania.

Uniwersytet w Coventry istnieje od 1843 roku i jest uznawany za jeden z najlepszych w Wielkiej Brytanii. W rankingu Guardian University League Table 2016 otrzymał piętnastą pozycję na sto dwadzieścia prezentowanych uniwersytetów. 94 procent absolwentów tej uczelni znajduje zatrudnienie, co daje jej pozycję lidera na brytyjskim rynku edukacyjnym.

aw / twojaanglia.eu

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share