FacebookTwitterPinterestShare

„Brexitowy” mural Banksy’ego zniknął. Mieszkańcy Dover podzieleni

„Brexitowy” mural Banksy’ego zniknął. Mieszkańcy Dover podzieleni

Mural Banksy’ego, przedstawiający usuwanie gwiazdy z flagi UE, został w tajemniczy sposób pokryty białą farbą i rusztowaniem. Dzieło pojawiło się w pobliżu terminalu promowego Dover w maju 2017 r. na budynku, który miał zostać rozebrany.

O dziele brytyjskiego artysty od samego początku było głośno – chwalono je jako skłaniający do refleksji komentarz do Brexitu. W 2017 r. właściciele budynku, rodzina Godden, twierdzili, że „badają opcje zachowania, usunięcia lub sprzedaży” tego dzieła sztuki.

Jak zaznacza BBC, nie jest jasne, czy mural został zamalowany, czy też usunięty z przeznaczeniem na sprzedaż. Firma Deal Scaffolding poinformowała, że została poproszona o dostarczenie rusztowań do ogólnych prac budowlanych, które mają być przeprowadzone w budynku, ale „nie była świadoma żadnego konkretnego celu”.

Miejscowi mieszkańcy spekulują na temat losów dzieła Banksy’ego i są podzieleni co do tego, czy zachować budynek. Jedni twierdzą, że postawienie na nim rusztowania było „kulturalnym wandalizmem najwyższego rzędu”. Inni zauważają jednak, że najwyższy czas, aby budowla została zburzona.

 

WB @Londynek.net

FacebookTwitterPinterestShare