FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Na bogato przez życie. Ranking Polek z największymi portfelami.

Na bogato przez życie. Ranking Polek z największymi portfelami.

Spadkobierczynie fortuny po ojcu i mężu otwierają listę najbogatszych kobiet w Polsce. Zaraz za nimi na podium mieści się współwłaścicielka potentata jogurtowego, zostawiając w tyle, między innymi, właścicielki wielkich polskich marek kosmetycznych.

Ranking najbogatszych Polek opublikował magazyn „Wprost”. Dwie pierwsze lokaty zajęły Dominika Kulczyk i Grażyna Kulczyk. Córka wyprzedziła matkę w wyliczonej na 8,5 mld. złotych fortunie. W porównaniu do córki Grażyna Kulczyk stanowczo biedniejszą się wyda że swoim 1,7 mld polskich złotych. Trzecie miejsce natomiast zajęła współwłaścicielka Bacomy, Barbara Komorowska, która wielkością swojego majątku dogania poprzedniczkę. Posiadając na koncie 1,5 mld zł niewiele ma do nadrobienia, aby, być może, w przyszłym roku zająć drugie miejsce w prestiżowym rankingu. Nieznacznie niżej uplasowały się: Solange Olszewska jako współwłaścicielka Solarisa ( firma produkująca autobusy miejskie o tej samej nazwie ) oraz Aldona Wejchert z dziećmi. Obie panie mają po 1,2 mld złotych.

Jest to najbogatsza piątka Polek, których majątki przekraczają miliard złotych. Kolejne panie, spośród wyróżnionych pięćdziesięciu, również imponują swoim majątkiem ale nie przekraczają okrągłej sumy  miliona złotych. Co ciekawe, trzydziestą drugą lokatę zdobyła najsławniejsza polska tenisistka, Agnieszka Radwańska. Do tej pory zarobiła ona już 105 milionów złotych.

Łącznie 50 najbogatszych kobiet w Polsce posiada, bagatela, 22,8 mld złotych! Brzmi to naprawdę imponująco.

aw / twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share