FacebookTwitterPinterestShare

Błędne interpretacje oświadczenia ze strony gov.uk

Błędne interpretacje oświadczenia ze strony gov.uk

UWAGA! W sieci pojawiły się informacje, że rząd opublikował oświadczenie, w którym uspokaja imigrantów mieszkających na Wyspach, że ich prawa nie zmienią się po opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię. 

Oczywiście wszyscy byśmy sobie tego życzyli i nie jest wskazane sianie paniki, która nikomu nie służy. Wszyscy tu ciężko pracujemy i płacimy podatki, a Brytyjczycy cenią naszą pracę. Z oświadczenia jasno wynika też, że rząd oczekuje respektowania praw imigrantów mieszkających na Wyspach.

Natomiast: te kwestie mogą być przedmiotem negocjacji po objęciu urzędu przez nowego premiera Zjednoczonego Królestwa. Wiadomo już, że w środę wieczorem nowym premierem zostanie ogłoszona Theresa May. Zaczekajmy więc ze spokojem na jej zapewnienia w tej sprawie.

Rozmawialiśmy z Home Office i wszystkie informacje dotyczące rezydentury i tego na jakich zasadach zostaje ona przyznawana dotyczą sytuacji przed wcieleniem w życie Artykułu 50 i obowiązują do czasu, gdy Zjednoczone Królestwo oficjalnie nie wyjdzie z Unii, czyli przez przynajmniej 2 najbliższe lata.

Do tego czasu możemy spać spokojnie. Na chwile obecna nikt nie jest w stanie powiedzieć co będzie po tym jak Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Wszyscy, podobnie jak zostało to napisane w oświadczeniu, mamy nadzieję, że nic się nie zmieni.

Pełne oświadczenie: link

Gosia Prochal / RadioStar

FacebookTwitterPinterestShare