FacebookTwitterPinterestShare

Będziemy gotowi na eliminacje mistrzostw Europy

Będziemy gotowi na eliminacje mistrzostw Europy

Zbigniew Boniek przyznał, że przegrane 0:1 towarzyskie spotkanie z Czechami w Gdańsku nie było „wielkim meczem” w wykonaniu polskich piłkarzy. „Na eliminacje mistrzostw Europy będziemy jednak gotowi” – zapewnił prezes PZPN

„Nie był to wielki mecz, ale straciliśmy bramkę w momencie, kiedy praktycznie tylko my graliśmy w piłkę. Trzeba to przyjąć z pokorą” – powiedział Boniek przed kamerami TVP.

Jak wspomniał, mecz i porażka nie mają wielkich konsekwencji, ale… „Oczywiście nikt nie chce takich meczów przegrywać, bo nie jest przyjemnością ciągle gratulować prezesom innych federacji, ale na eliminacje będziemy gotowi” – zaznaczył.

Dodał, że „porównując dwa towarzyskie – czwartkowe i wrześniowe z Irlandią (1:1) – trzeba przyznać, że dziś graliśmy dużo lepiej”. „Chłopakom zależało, na pewno widać, że drużyna się konsoliduje, choć jeszcze sporo rzeczy brakuje. I jak nie chce wpaść, to nie chce, ale wpadnie w odpowiednim czasie” – nadmienił szef związku.

Jako jeden z mankamentów wymienił… wyrzut z autu. „Nie wiemy wtedy, co zrobić, nic z tego nie wynika, a trzeba mieć przygotowany jakiś wariant, trzeba to umieć rozegrać” – powiedział.

Boniek wspomniał, że wtorkowy mecz z Portugalią w Guimaraes na zakończenie pierwszej edycji Ligi Narodów będzie miał duże znaczenie.

„Remis albo zwycięstwo daje nam prawo bycia losowanym z pierwszego koszyka w eliminacjach mistrzostw Europy. A poza tym gospodarze to trudny, twardy przeciwnik” – uzasadnił.

 

ad/TwojaAnglia.eu

źródło: (PAP)/pp/ krys/

FacebookTwitterPinterestShare