FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Awaryjne lądowanie samolotu – wszyscy pasażerowie samolotu są pod stałą opieką

Awaryjne lądowanie samolotu – wszyscy pasażerowie samolotu są pod stałą opieką

Służby lotniska działają bardzo sprawnie i profesjonalnie. Wszyscy pasażerowie samolotu są pod stałą opieką – powiedział PAP w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk komentując awaryjne lądowanie samolotu na Okęciu.
Adamczyk podkreślił, że żadnemu z pasażerów „nic się nie stało”.
Na warszawskim Lotnisku Chopina w środę wieczorem awaryjnie lądował samolot Bombardier Dash Q400 Polskich Linii Lotniczych lecący z Krakowa do Warszawy, na pokładzie było 59 pasażerów oraz cztery osoby z załogi.

Jak powiedział PAP Konrad Majszyk z LOT „nikomu nic się nie stało, nikt nie jest ranny”. „Wszyscy pasażerowie są pod opieką służb” – dodał.

„Lotnisko jest zamknięte na cztery godziny. Oznacza to, że w tym czasie nie mogą lądować, ani startować inne samoloty. Wszyscy pasażerowie zostali przewiezienia do terminala VIP i są pod opieką” – powiedział dyrektor marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski.

Źródła PAP poinformowały, że samolot sygnalizował w locie usterkę podwozia. W trakcie lądowania złożył przednie podwozie; lądowanie odbyło się w asyście straży pożarnej.

 

ad/TwojaAnglia.eu
źródło: (PAP)/kfk/ jbp/

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share