FacebookTwitterPinterestShare

Angela Merkel zapowiada sukces programu relokacji uchodźców

Angela Merkel zapowiada sukces programu relokacji uchodźców

Niemcy zaostrzają swoje stanowisko względem braku chęci przyjmowania przez Polskę imigrantów. Kanlcerz Niemiec stwierdziła, że pomimo tego, iż część krajów nie chce brać udział w programie przyjmowania imigrantów, to władze niemieckie to przezwyciężą cierpliwością i ostatecznie odniosą sukces. 

Słowa wypowiedziane przez Angelę Merkel zostały odebrane jako zaostrzenie kursu względem Polski oraz pozostałych państw Grupy Wyszehradzkiej, które nie podeszły bezrefleksyjnie do niemieckiego nawoływanie do otwarcia drzwi dla imigrantów. Kanclerz Niemiec od momentu eskalacji kryzysu migracyjnego, wielokrotnie zmieniała zdanie względem sposobu na rozwiązanie tego problemu. Momentami Merkel żałowała swojej decyzji i propagowania idei tolerancji wobec docierających do Europy migrantów. Państwo niemieckie stało się niekwestionowanym orędownikiem przyjmowania uchodźców.

Polityka polegająca na zapraszaniu imigrantów do państw europejskich wymknęła się spod kontroli. Włochy oraz Grecja ponoszą konsekwencję działań i słów Angeli Merkel. Kryzys migracyjny przyjął w tych państwach ponad przeciętną formę.

SM / twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestShare