FacebookTwitterPinterestShare

Amerykanin Cary Joji Fukunaga wyreżyseruje nowy film o Jamesie Bondzie

Amerykanin Cary Joji Fukunaga wyreżyseruje nowy film o Jamesie Bondzie

Producenci filmu o Jamesie Bondzie poinformowali w czwartek na Twitterze, że reżyserem nowego odcinka przygód agenta wszech czasów Jamesa Bonda będzie Cary Joji Fukunaga. Amerykański reżyser zrealizuje thriller szpiegowski zamiast Brytyjczyka Danny’ego Boyle’a.

Informację o decyzji producentów 25. odcinka przygód Jamesa Bonda podała w czwartek agencja Associated Press.

Michael G. Wilson, Barbara Broccoli i gwiazdor kreujący tytułową postać – Daniel Craig poinformowali w czwartek, że zdjęcia do 25. odcinka przygód Jamesa Bonda rozpoczną się 4 marca 2019 r. w Pinewood Studios w Londynie. Film ma wejść na ekrany kin na świecie 14 lutego 2020 r.

Wilson i Broccoli poinformowali, że „wszechstronność i innowacyjność Fukunagi sprawiły, że stał się on doskonałym wyborem jako reżyser naszej następnej przygody z Jamesem Bondem”.

Pierwotnie film miał wejść do kin w listopadzie 2019 r. Jednak data jego ukończenia i dystrybucji uległa zmianie po tym, jak w sierpniu br. brytyjski reżyser m.in. „Slumdoga. Milionera z ulicy” Danny Boyle zrezygnował z realizacji kolejnej części przygód Bonda w wyniku „różnic twórczych” pomiędzy nim a producentami.

Jak przypomniała AP, 41-letni Amerykanin Cary Joji Fukunaga jest twórcą m.in. serialu telewizyjnego „Detektyw” (od 2014) oraz dramatu wojennego „Beasts od No Nations” (2015), z udziałem Idrisa Elby, który często bywa określany jako potencjalny następcą Craiga w roli super szpiega.

Fukunaga wyreżyserował też takie filmy, jak: „Ucieczka z piekła” (2009), „Jane Eyre” (2011) i serial telewizyjny „Wariat” (od 2018).

Jest właścicielem firmy producenckiej Parliament of Owls.

 

 

ad/TwojaAnglia.eu

źródło: (PAP)/gj/ pat/

FacebookTwitterPinterestShare