FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

Agnieszka Holland i pierwszy polski serial dla Netflixa

Agnieszka Holland i pierwszy polski serial dla Netflixa

Na jaw wychodzi coraz więcej detali dotyczących pierwszego polskojęzycznego serialu dla platformy streamingowej Netflix. Jak wiemy- za reżyserię odpowiedzialna będzie nominowana do Oscara za film Pokot Agnieszka Holland, drugim reżyserem serialu będzie córka reżyserki – Kasia Adamik. W serialu, który liczył będzie osiem odcinków zobaczymy alternatywną wersję historii Polski, a w produkcji wystąpi plejada polskich gwiazd.

printscreen/ instagram/ offcamerafestival: Kasia Adamik, Julie Delpy, Agnieszka Holland

Netflix ma chyba słabość do Polski. W maju gruchnęła informacja o pracy nad serialową adaptacją Wiedźmina autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, reżyserią której ma się zająć Krzysztof Bagiński. Chwilę później, bo we wrześniu 2017 Netflix ogłosił,  że nad swoim serialem pracuje również Agnieszka Holland.

O czym dokładnie będzie opowiadał serial? W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku; student prawa z  i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represje w Polsce.

printscreen/ instagram/ legalnakultura

Po dwudziestu latach pokoju i dobrobytu- przywódcy reżimu wcielają w życie plan, który diametralnie odmieni Polskę. Jego wpływ na świat i Polaków będzie nie do przecenienia, bo odkryta przez głównych bohaterów machinacja ma szanse na obalenie zastanego porządku.  Rządzący nie cofną się jednak przed niczym, by nikt nie dowiedział się o ich planach.

Tytuł produkcji wciąż owiany jest tajemnicą. Znamy jednak coraz więcej szczegółów dotyczących jego obsady. Serwis internetowy filmstart.pl ujawnił, że angaż do serialu otrzymali: Michalina Olszańska, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz oraz Patrycja Wolny.

printscreen/instagram/ michaltalaj: Agnieszka Holland z Kasią Adamik

 

 

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadać będą firmy: The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu zostaną Frank Marshall (Jurrasic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał ( tak, ten z serialu Rodzinka.pl) oraz Agnieszka Holland.

Przypomnijmy, że Agnieszka Holland ma już w swoim dorobku pracę nad serialami politycznymi. Przed dwoma laty wyreżyserowała kilka odcinków kultowego amerykańskiego House of Cards z Kevinem Spacey. Natomiast w 2007 roku również w duecie z córką, Kasią Adamik stworzyła serial Ekipa– posiadający opinię najlepszego polskiego  serialu politycznego.

printscreen/ instagram/ amrsoliman22: Agnieszka Holland z Kasią Adamik

Tu możecie posłuchać, co o projekcie dla Netflixa mówi sama Holland:

https://youtu.be/54j8n5KT_VY

Anna Lach-Serediuk/ twojaanglia.eu

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share