FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

16-latek uznany za winnego zabójstwa Polaka w Harlow

16-latek uznany za winnego zabójstwa Polaka w Harlow

16-latek oskarżony o spowodowanie śmierci Arkadiusza Józwika w Harlow, został w poniedziałek uznany za winnego nieumyślnego zabójstwa Polaka. 

Orzeczenie wydało jednomyślnie 11 ławników. Decyzja o wymiarze kary zapadnie 8 września na oddzielnym posiedzeniu Sądu Koronnego w Chelmsford. Radek, brat Arkadiusza powiedział, że rodzina z ulgą przyjęła wiadomość o decyzji ławników.

Przyznał, że były to bardzo ciężkie chwile dla bliskich Arkadiusza. „Dobrze, że sprawiedliwości stało się za dość??mówił. Wspominając brata opisał go jako spokojnego, rodzinnego mężczyznę.

Arkadiusz Józwik został zaatakowany w sierpniu ubiegłego roku na placu handlowym The Stow w Harlow. Według ustaleń prokuratury, Polak wraz z dwoma kolegami siedział na ławce, gdzie jedli pizzę na wynos i spożywali alkohol.

W międzyczasie w pobliżu pojawili się nastolatkowie, którzy zaczęli krążyć wokół Polaków na rowerach. W tym czasie pomiędzy nimi, a Polakami wywiązała się rozmowa, która przerodziła się w kłótnię.

Szesnastolatek, mający wówczas 15-lat zaszedł Arkadiusza Jóźwika od tyłu i uderzył go pięścią w tył głowy. Na skutek uderzenia Polak trafił do szpitala w stanie krytycznym i zmarł dwa dni później.

Zdarzenie z Harlow było interpretowane jako atak na tle rasistowskim. Policja nie potwierdziła jednak tych doniesień w toku postępowania sądowego.

Gosia Prochal/Radio Star

 

FacebookTwitterPinterestGoogle+Share