FacebookTwitterPinterestGoogle+Share

????‍♂️⏱️????Kolarstwo – MŚ 2017 r – Dania ze złotem.

Podczas odbywających się w Bergen (Norwegia) Mistrzostwach Świata w kolarstwie, reprezentant Danii Mikkel Bjerg zdobył złoty medal. Duńczyk był klasą samą dla siebie i w rewelacyjnym stylu pokonał innych zawodników do lat 23 (kategoria orlików) w jeździe indywidualnej na czas. Jedynym zawodnikiem ze stawki który mógł realnie zagrozić zwycięzcy był Amerykanin Nielson Powless. Właśnie ten zawodnik miał najbardziej zbliżony czas do Bjerga. Jednak kolarz z USA miał ogromnego pecha. Podczas ciężkiego podjazdu spadł mu łańcuch i kiedy chciał sam naprawić swój rower, uderzył w barierkę i spadł z roweru. Tym samym stracił szanse na jakikolwiek medal. Srebrny medal wywalczył  inny Amerykanin, Brandon McNulty. Trzecie miejsce i brązowy medal trafił do Francuza Corentina Ermenaulta. Najlepszy z Polaków Piotr Brożyna, sklasyfikowany został na 23 miejscu zaraz za nim (24 miejsce) uplasował się kolejny Polak – Szymon Sajnok.